KOMPLETNA TECHNIKA WOKALNA (CVT)

Kompletna Technika Wokalna (Complete Vocal Technique, CVT) to nowatorska metoda emisji, stosowana na całym świecie przez artystów związanych z różnorodnymi gatunkami muzyki (jazz, klasyka, heavy metal, r'n'b, gospel, country itd.). Kompletna Technika Wokalna (CVT) obala wieloletnie mity nt. tego, co można robić z głosem, a co mu szkodzi. Jest jedną z nielicznych technik emisji głosu, która tłumaczy anatomicznie efekty wokalne i uczy ich używania w zdrowy sposób. Dlatego nawet dźwięk, którego brzmienie zdaje się być zabójcze dla głosu, np. przester (distortion), death-metalowa technika "grunt" czy wrzaski/piski (screams) są całkowicie bezpieczne dla głosu, o ile wydobywa się go w prawidłowy sposób.

Różne style wokalne (prezentacja Cathrine Sadolin (wywiad w jęz. duńskim)


Technika CVT jest bardzo prosta i daje szybkie efekty; to swego rodzaju 'instrukcja obsługi głosu' lub innymi słowy 'mapa głosu'. Jej popularność stale rośnie wśród wokalistów, aktorów, nauczycieli emisji, logopedów i innych osób zawodowo pracujących głosem.

Artykuł o Cathrine Sadolin i o tym, jak powstała Kompletna Technika Wokalna (CVT)


Społeczność CVT obejmuje obecnie już 180 Autoryzowanych Nauczycieli Kompletnej Techniki Wokalnej z całego świata, a także tysiące wokalistów na co dzień korzystających z atutów tej kompleksowej metody.

Recenzje prasy branżowej nt. Kompletnej Techniki Wokalnej

Raport akademicki nt. efektywności CVT jako metody pracy z głosem


Książka jest dostępna w 11 wersjach językowych (po angielsku, holendersku, niemiecku, duńsku, norwesku, szwedzku, fińsku, francusku, włosku, polsku i hiszpańsku) !

https://completevocal.institute/kompletna-technika-wokalna/

W celu zamówienia polskiej książki napisz  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.NOWOŚĆ!

Strona badawcza Complete Vocal Institute (w języku angielskim): badania, artykuły, nagrania wideo pracy aparatu głosowego w czasie rzeczywistym.

CVT Research Site